Hádzanie baby zimy Moreny

     Národ, ktorý zabudne na svoje zvyky a tradície sa sám odsudzuje na zánik. Preto sa na našej škole venujeme slovenským zvykoch a tradíciách počas celého roka a boli by sme radi, aby si naši žiaci osvojili pocit hrdosti na náš národ a jeho históriu.

     Každé ročné obdobie má svoje tradície a zvyky a na jar je to práve hádzanie Moreny. Aj tento rok sme sa so žiakmi 1. stupňa vybrali za spevu ľudových piesní zapáliť a vyhodiť našu Morenu do rieky Handlovka. Žiaci speváckeho krúžku si pripravili krátke pásmo inšpirované touto udalosťou. Morenu sa nám šťastlivo podarilo zapáliť a vyhodiť do vody a tým  sme vyzvali pani Jar, aby už začala svoju vládu. Že sa nám to podarilo, svedčí aj krásne počasie počas veľkonočných sviatkov.

Mgr. Repiská Jarmila

Obrázok 1 z 7