Zmena klímy a globálne otepľovanie sú témy o ktorých sa dnes všade veľa hovorí. Aj my žiaci 7.C sme o tom diskutovali minulú stredu na poslednej hodine chémie. Pripravila som si pre nich prezentáciu o ekológii a ako pomôcť našej planéte. Spolužiakov v triede táto téma veľmi zaujala a celý čas o nej horlivo diskutovali. Bavili sme sa o rôznych enviromentálnych katastrofách, o tom, prečo dochádza ku globálnemu otepľovaniu, ale napríklad aj tom, akým typom odpadu je tetra-pak. Veľkú debatu vyvolala aj otázka: „Čo sa stane, keď sa minie ropa? Čo s nami bude?!“. Mnohí tvrdili, že je to nemožné, ale bohužiaľ skôr opak je pravdou.

Cieľom mojej prezentácie bolo poukázať na enviromentálne problémy našej planéty. Bohužiaľ mnohí ich s ľahkosťou obchádzajú a vravia, že ide o takzvaný HOAX, ale mýlia sa. Naša planéta a život na nej je v ohrození, no táto “hrozba“ sa dá ešte zastaviť. Nenapravíme to však zo založenými rukami a vyvalený na gauči. Je dôležité začať od seba, alebo od rodiny v ktorej žijeme. Je potrebné zmeniť svoje zvyky a správanie tak aby život na našej planéte bol možný a znesiteľný a pre ďalšie generácie. Veľkým vzorom pre mňa aj žiakov by mohla byť 16 ročná Greta Thunberg. Toto veľmi mladé a inteligentné dievča, ktoré je len o niekoľko rokov staršie ako my, bojuje za záchranu našej planéty a aj vďaka nej sa o ochrane životného prostredia tak veľa hovorí. A ja jej za to veľmi ďakujem. Verím, že všetci sa môžeme lepšie a zodpovedne správať k prírode a životnému prostrediu. Dôležité je pochopiť, že aj malými zmenami môžeme dosiahnuť veľké veci a pomôcť pri ochrane prírody a života na našej planéte.

Napríklad na začiatok poctivo separujme odpad ...........a naučme to aj našich rodičov a starých rodičov.

Eliška Bucková 7.C

 

 

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.