Plní očakávania z divadelného predstavenia sme si žiaci 5. roč. (ja ako náhradníčka zo 6.A) dňa 17. januára 2020 posadali do autobusu a vyrazili  z  Medzibriežkovej ulice o 7:30 hod. Autobusom sme išli zaujímavou cestou cez malebné dedinky aj väčšie mestá do Nitry viac ako hodinu.

Honosná budova Divadla Andreja Bagara bola obohatená fotografiami hercov na plátnach či nástenkách a kostýmami z rôznych divadelných hier.  Nádhernú rozprávku začal zábavný rozprávač s milými vtipmi. Celá rozprávka sa niesla v komunikácii s divákmi a ich čiastočným zapojením do divadelného predstavenia. Skúsení herci nás uviedli do života udatného zbojníka Robina Hooda šikovného na streľbu z luku, ktorý bojoval proti neprávosti, klamstvu a zlu. Našiel si spoločníkov, ktorí s ním  konali dobro. Ale čo by to bolo za rozprávku, keby sa v nej nezamotala láska. Krásna lady Mariana očarila svojím pôvabom odvážneho Robina. Čo musel podstúpiť, aby si ju získal? Ak to chcete vedieť, choďte si túto rozprávku pozrieť do divadla!

Očarujúci príbeh plný zábavy, pekných kulís a hlavne šikovných hercov, ktorí vedeli zaujať aj potešiť, bol vtipný, zaujímavý a  pobavil deti aj dospelých. Scéna bola obohatená aj niekoľkými  pútavými pesničkami, ktoré túto veľmi príjemnú atmosféru oživili.

Anna Koreňová, 6.A

 

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.