Navštívili sme...

Dňa 11.12.2019 sa žiaci 2. stupňa tried Aprogen zúčastnili školskej exkurzie do hlavného mesta Rakúska - Viedne. Zraz pred školou sme mali už ráno o 6,00. Samozrejme, že predstava vstávať tak skoro asi nie je lákavá pre žiadneho študenta, ale myslím si, že nám to za to stálo. Autobus nás vysadil pred prírodovedným múzeom a odtiaľ sme pešo prešli na vianočné trhy konané pred viedenskou radnicou. Tu v stánkoch ponúkali rôzne maškrty, remeselné výrobky a punč v originálnej šálke. Mohli sme na vlastnej koži skúsiť dohovoriť sa v cudzom jazyku. Na námestí Márie Terézie sme si spravili obhliadku ďalších vianočných trhov. Naša cesta sa ďalej tiahla do prírodovedného múzea. Už cestou do šatní sme zostali v úžase z kostry losa v životnej veľkosti. Ďalej sme mohli vidieť maketu obydlia z doby ľadovej aj s ohniskom vo vnútri. Pokračovali sme do unikátneho planetária. Mohli sme zistiť napríklad aj to, koľko by sme vážili na mesiaci. Prízemie sme zakončili prehliadkou drahokamov a minerálov. Na druhom poschodí tvorilo expozíciu nekonečno vypchatých vtákov, morských živočíchov, cicavcov a iných zvierat.

Výlet sa mi veľmi páčil a myslím si, že nie som sama. Preto návštevu vianočnej Viedne a múzea určite odporúčam. Dúfam, že budeme mať príležitosť ísť aj budúci rok.

Veronika Šestáková, 7.A

 

 

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.