https://www.youtube.com/watch?v=FGAuMwYmBZ4&t

Večer 19.12.2019 pred 18:00 sa otvorili brány školy. Prichádzali prví odvažní piataci odhodlaní prespať v škole. Nechýbalo im nadšenie a vôbec sa nezľakli ,,bojových"  podmienok. Vymenili pohodlie svojej mäkkučkej postele za karimatku a spacák. A vôbec to neľutovali!!! Čakalo ich lepšie spoznávanie sa, stmelovanie kolektívu, prehĺbenie kamarátstiev, kopa zážitkov a zábavných aktivít.

    Ako sme sa zvítali, vybalili, pozdravili sme nášho Kostíka, ktorý plnil dnes aj funkciu ,, vianočného stromčeka". A veru, bolo pod ním darčekov. Veľmi sme sa na tento večer tešili, a aj na našu bývalú triednu pani učiteľku Mgr. Dagmar Šmidákovú. Na tabuľu sme jej napísali odkaz, kde nechýbalo veľké srdiečko. Keď sme otvorili darčeky bolo veru radosti. Hrubé zaujímavé knihy, hlavolamy, vianočný psík. So Šimonom sme nechali vybuchnúť sopku. Aurel, ako otvoril knihu, zaliezol do pohodlia svojho spacáka a nevedel sa od nej odtrhnúť. Po náročnom dni sme vyhladli a ako to na poriadnej párty býva sme si objednali pizzu. Bola veru chutná. Nabití energiou sme sa v športovom úbore presunuli do telocvične. Zvítali sme sa so 6.A a v priateľskej atmosfére sme si užili, že máme celú telocvičňu len a len pre seba. Super sme sa zahrali. Ďakujeme 6.A za priateľské zápasy a veľa zábavy. Niektorí z nás uprednostnili ping pong, či neskôr stolný futbal.

  Konečne očakávaná nočná hra, na ktorú sa všetci veľmi tešili. Kedže sme boli dobrí, nachystali sme si baterky, čelovky a vydali sa na cestu odvahy tmavou nočnou školou.Všade bolo vypnuté svetlo. Začala nočná hra- Escape, hľadali sme poklad. Teda najskôr indície, aby sme sa k nemu mohli dostať. Indície nás viedli celou školou, do učebňe geografie, chémie,jedálne, učebne matematiky a až na najvyššie poschodie do 2.C. Indícia ,,pokazený" zub stolička nás zmiatla, chceli sme ísť do pivnice, kde ich je najviac. Potom nás napadla jedáleň, kde je tých stoličiek neúrekom a dostaneme tam vždy niečo pod zub. Ale ani tam sa poklad nenašiel. Tak naspäť, kde sme našli indíciu. A hurá, podarilo sa! Našli sme poklad! V truhlici s diamantmi a inými vzácnymi kameňmi boli aj kľúče od našej školy s príveskom sovičky. 5.A túto noc ovládla školu- dobrou náladou!!!

  Je 23:00, myslíte, že nás už čaká sladký spánok? Nie, máme stále plno energie a tešíme sa na večerný film. Po ňom nasledovala, večerná hygiena, prezliekanie do pyžama v strašidelnom tmavom kabinete biológie ( preparáty hadov, žiab a iných ...) Plní zážitkov, eufórie sme sa uložili do spacákov. Poniektorým sa ani o 1:00AM nechcelo spať a chceli pozerať ďalšie dva filmy. Ale aj tí sa nakoniec ponorili do ríše snov. Bolo to super sa pred spánkom porozprávať s kamarátom, vychutnáť si nočnú atmosféru školy do ktorej preblikovali svetielka z vianočnej výzdoby, aby sme v bezpečí mohli ísť na toaletu. 

   Je niečo pred 7:00 a už je väčšina z nás hore. Po hygiene, prezlečení nasledujú chutné raňajky. Väčšina z nás si dala chutnú včera upečenú bábovku od Maxikovej mamičky. Ale mamičky nám nachystali aj iné dobroty, bolo veru z čoho vyberať.  

  Je 7:40 a do školy prichádzajú žiaci. Urobíme poriadok, zahráme sa a nachystaní čakáme na 5.C. Spoločne odchádzame na Vianočné predstavenie do Kina Korzo. Ranná prechádzka na čerstvom vzduchu nám veru dobre padla. Kúpili sme si pukance a usadili sme sa do pohodlných kresiel. Nik by neuveril, že cca 60 živých piatakov a štvrtákov dokáže celé dve hodiny zaujato pozerať film. Ďakujeme 4.C a B. za pozvanie. Cestou späť do školy nás šteklilo slniečko do tváre. Prišli sme do školy akurát na chutný obed. Pani zástupkyňa nám priniesla prvé výsledky z Testovania 5, ktoré nás veľmi potešili. Našli sa medzi nami, čo mali 100%. Dokonca Viktor mal z oboch 100%. Gratulujeme. Ďalej sme pokračovali vo vianočnej besiedke, kým si po nás neprišli rodičia.

Ďalej sme pokračovali vo vianočnej besiedke, kým si po nás neprišli rodičia.

Veľmi sa nám páčilo, bolo super a tešíme sa na ďalšie akcie.

Aj touto cestou ďakujeme vedeniu školy, pánovi školníkovi, rodičom, ochotným pani upratovačkám...


    Škola, škola, školička, ktože nám ju otvorí?
    Ktože iný, keď nie školník, nemá inej pomoci.
    Táto noc je výnimočná a má aj svoje klady,
    do spacákov nepôjdeme bo hľadáme poklady.
    A potom už hudba, tanec, kniha naša priateľka,
    kým nám koniec neodpíska pani učiteľka
    Na záver už zaľahneme, nech sa každý vyspinká,
    aby kľudní boli doma, otec, babka, maminka.

Mgr. Ľubomíra Iliašová

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.