Žijeme vo veľmi zvláštnej dobe. Stránky časopisov a obrazovky televízorov  napĺňajú informácie o tzv. celebritách. Ich pobyte na luxusnej dovolenke, sume, ktorú zaplatili za hodinky či kočíky pre svoje deti.

Zabúdame však na skutočné osobnosti a na to, že práve tie by sme mali mať v skutočnej úcte.

Možno nie sú také populárne, možno o nich nevieme veľa, možno oni sami nemajú záujem o to, aby zapĺňali médiá. Sú to totiž vždy skromní a pokorní ľudia, ktorí vedia, že za úspechom stojí tvrdá práca, odriekanie a  pokora.

Základnú školu na Mariánskej ulici v Prievidzi, ktorá je najstaršou v meste a v roku 2020 oslávi 90 rokov fungovania, navštevovalo za tento dlhý čas veľa významných ľudí.

Ľudí, ktorí šírili dobré meno našej krajiny aj za hranicami . Jedným z takýchto bývalých žiakov je aj športovec, majster sveta, olympijský víťaz v zápasení Jozef Lohyňa.

6. novembra 2019  bola na našej škole odhalená pamätná tabuľa tomuto športovcovi za jeho osobnej prítomnosti. Okrem neho pozvanie prijali aj jeho mamička, tréner, zástupcovia mesta a športových organizácií.

Slávnosť bola dôstojná, ľudská, pán Lohyňa neskrýval dojatie z milého privítania a beseda, ktorá nasledovala po oficiálnej časti nemala konca – kraja.

Žiaci sa pýtali na jeho začiatky, motiváciu, pocity z víťazstiev, ale i z prehier.

Sme hrdí, že múry našej školy bude zdobiť takáto tabuľa, ktorá nám bude pripomínať, že treba mať v úcte skutočné osobnosti.

 

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.