V pondelok 3. júna 2019 cestovali triedy 5.A, 5.B, 5.C, 6.A a 7.A do školy v prírode do Tajova, kde bolo krásne prostredie. Keď sme prišli do Hotela Lesák, vybalili sme si kufre a zoznámili sme sa s animátormi. Po obede sme vonku v areáli hrali rôzne hry a športy. Po večeri sme sa všetci zhromaždili v spoločenskej miestnosti a čítala sa pošta. Potom nasledoval večerný program, počas ktorého nás prišiel navštíviť majiteľ hotela a predviedol nám zopár kúskov s jeho fenkou Deli. Nasledovne nám porozprával svoje zážitky z Afriky a my sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií.

V utorok dopoludnia nás navštívili remeselníci a my sme si mohli vyskúšať ich remeslá. Prišiel košikár, hrnčiar a pani, ktorá robila rôzne náramky a ozdoby do vlasov. Popoludní sme mali program s animátormi. Hrali sme hru s názvom Bazár. Každá izba si pripravila nejakú službu, napríklad: kaviareň, reštauráciu, tetovacie štúdio, múzeum, kaderníctvo a iné.  

V stredu nás prišli navštíviť lesníci, ktorí si pre nás pripravili zaujímavé aktivity, ktoré obohatili aj naše vedomosti z biológie. Keď odišli a my sme sa naobedovali, nasledoval program s animátormi. Tentokrát to bola hra Hazard. Animátori a učitelia si pripravili stanovištia a my sme rozdelení podľa izieb plnili úlohy a za ne sme dostávali body. Úlohy boli rôzne, napríklad: hranie kariet, dokresľovanie obrázka, hranie sudoku, hľadanie papierika pod pohárikmi, hádanie čísel atď. Večerný program bol opäť taký, že sme si mohli zahrať nejakú hru alebo šport. Večer sme si ľahli do postelí a dúfali sme, že sa po ťažkom dni dobre vyspíme, no boli sme na veľkom omyle. Pani učiteľky nám prišli povedať, že sa bude konať nočná hra. Obliekli sme sa a zišli dole na chodbu. V skupinách sme chodili po všetkých stanovištiach a získavali indície k nájdeniu pokladu.

Vo štvrtok doobeda sme išli na prechádzku do blízkeho okolia. Poobede bol program s animátormi, pripravili si pre nás test o ŠvP. Večer sme mali opekačku a po nej bola diskotéka.

V piatok doobeda nám animátori premietli rozlúčkové video. Okolo obeda sme odišli z Hotela Lesák, ale nešli sme hneď domov. Zastavili sme sa v Harmaneckej jaskyni a prezreli sme si jej krásy.

V ŠvP sme prežili veľa nádherných a nezabudnuteľných zážitkov, za ktoré ďakujeme našim pani učiteľkám :-)

 

Linda Šeböková, 5.A

 

 

 

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.