Česko-slovenské finále súťaže Office Aréna v Prahe sa konalo 26.4.2018 v centrále firmy Microsoft. Témou súťaže bolo 100. výročie samostatnej Československej republiky. Na základe výhry v krajskom kole reprezentoval Slovensko (spolu s ďalšími piatimi výhercami krajských kôl)  Handlovčan Matej Mazúr z 9.A triedy ZŠ Mariánska v Prievidzi. V kategórii A pre ZŠ, kde súťažilo 17 víťazov krajských kôl skončil tesne za oceneným tretím miestom, podarilo sa mu ale byť neprehliadnuteľný a vďaka prezentácii v retro oblečení podobnom ako to, čo nosili v roku 1918 bol ľahko zapamätateľný. Koláč Falošný štedrák z Hornej Nitry, ktorý doniesol do Prahy, ocenili nielen porotcovia. Jeho prezentácia o navrhovanej oslave 100. výročia vzniku 1. republiky v PowerPointe i video z pražskej Office Arény sú na https://www.facebook.com/matej.mazur.5.

Video je tiež na https://www.facebook.com/vzdelavameprebuducnost/, fotky na http://soutezarena.cz/galerie-finale-2018/.

V Microsofte si odskúšal aj testy MOS v angličtine, ktoré sú určené pre starších študentov. Najzaujímavejšia bola ale prehliadka 6 poschodovej centrály českého Microsoftu. Začínalo sa na streche s krásnym výhľadom na Prahu. Každé poschodie budovy Microsoftu je venované inej téme, ako sú napr. šport, príroda, vesmír... Každá miestnosť je označená nie číslom, ale vlastným názvom. Matej napríklad obhajoval svoju prácu v Tančícím domě. Užil si tiež pohostinnosť Microsoftu, aj čo sa týkalo vynikajúceho občerstvenia. Kto dostal chuť preveriť si svoje znalosti z Microsoft Office 365, nech sa páči, máte rok na prípravu - zúčastnite sa Office Arény 2019!

PS: Microsoft organizuje veľa bezplatných akcií, workshopov a školení pre učiteľov, ktorí sú ochotní používať inovatívne metódy vo výučbe, ako je napr. programovanie v Minecrafte, či učenie pomocou QR kódov - https://sway.com/Y9D6qoqXNK7PZSEZ?ref=Link. A nie je to len pre učiteľov informatiky, ale aj napr. dejepisu, či chémie. Dokonca sú ochotní prísť aj priamo do škôl. Ak by ste sa chceli do niektorej zapojiť, skúste sa pozrieť na: https://www.facebook.com/vzdelavameprebuducnost/. Na súťaži Office Aréna sa o. i. spomínali aj testy Microsoft Office Specialist (MOS) ako náprotivok ECDL (European Computer Driving Licence), ktoré sú vykonávané v angličtine. Na finále súťaže v Prahe ich mohli súťažiaci absolvovať zdarma a získať tak certifikát dôležitý v praxi.

Lenka Mazúrová

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií