Dňa 22.3. 2018 žiaci z 1. stupňa tried programu Aprogen spali v škole. Marec je venovaný knihám, tak nás prišla navštíviť pani spisovateľka Vanda Rozenbergová, ktorá nám porozprávala o písaní knihy Websterovci. Písala ju na základe filmu a ako sama povedala, nebolo to vôbec ľahké. No, ako sme sa mohli presvedčiť, zvládla to super a kniha sa jej veľmi vydarila.

Ďalším hosťom bola pani geologička, mamina žiaka z 1.A. Veľmi nás zaujalo jej rozprávanie o sopkách, horninách a skamenelinách. Doniesla nám ich aj pár ukázať. Páčila sa nám aj aktivita, ktorú si pre nás pripravila, maľovanie na kamene.

Zaujímavý program pokračoval rozprávaním o vosku a výrobkoch z neho, spojené s ukážkami, ktoré si pre nás pripravila pani Foldešiová, mamina žiaka z 3.A. Keďže sa blížili veľkonočné sviatky, výrobky sa týkali práve ich. Dozvedeli sme sa, že existuje aj voskový koláč, ktorý nie je na jedenie... Každý z nás si odniesol krásnu ozdobu aj domov.

Po programe nás čakala večera z dobrôt, ktoré priniesli rodičia. Žiaci z 3.A sa vybrali hľadať poklad v nočnej hre a po jeho nájdení sa pridali k žiakom zo 4.A a zahrali si s nimi vybíjanú.

Na záver zaujímavého a náročného dňa sme zaľahli do spacákov, zababušili sa do diek a pri pozeraní rozprávky pomaly zaspali.

Ráno náš program pokračoval návštevou pána Žišku, dedka žiačky z 2.A, ktorý je rezbár a vyrába krásne veci z prútia a dreva, o čom nás presvedčil svojimi ukážkami. Pre každého mal pripravený darček k blížiacim sa veľkonočným sviatkom – korbáč.

Všetkým hosťom, pani učiteľkám a rodičom ďakujeme za príjemne a netradične strávený čas v škole, na ktorý tak skoro nezabudneme.

žiaci 3.A

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií