Dňa 22. mája 2019 sme (9.A, 8.A, 7.A) navštívili hlavné mesto Rakúska, Viedeň. Ako prvú sme navštívili galériu Belvedere. Videli sme maľované obrazy známych panovníkov, ale aj abstraktné obrazy alebo sochy. Cez okno galérie sa nám naskytol nádherný pohľad na panorámu mesta.

Potom sme sa prešli po námestí s pamätníkom padlých sovietskych vojakov. Námestie zdobila krásna veľká fontána.

Zastavili sme sa aj pri soche Márie Terézie a hneď oproti stálo Prírodovedné múzeum. Bohužiaľ, múzeum sme prejsť nestihli, neostal nám čas. Tak sme sa len schovali dovnútra pred nepriaznivým počasím. Mali sme polhodinovú prestávku, aby sme sa mohli najesť a oddýchnuť si.

Odtiaľ sme sa presunuli kapucínskeho kostola, kde sme navštívili hrobky rodu Habsburgovcov. Prekvapilo nás, že mnohé boli krásne vyzdobené rôznymi sochami a reliéfmi.

Potom sme išli do kostola sv. Štefana. Kostol bol vysoký a zvnútra sa nám naskytol nádherný pohľad na klenby. Vysoké farebné okná umožňovali svetlu preniknúť hlbšie do každej škáry tohto kostola.

Napriek nepriaznivému počasiu sme si tento výlet veľmi užili. Na záver by sme ešte chceli poďakovať pani učiteľke Mellovej, ktorá tento výlet pre nás zorganizovala, a pánovi sprievodcovi Hiklovi, ktorý nám našu exkurziu spríjemňoval zaujímavým rozprávaním z histórie Slovenska a Rakúska, a vo Viedni nás sprevádzal historickým centrom mesta a ukazoval nám všetky významné pamätihodnosti. Ďakujeme. :-)

Simona Ergangová a Veronika Morovičová, 9.A

 

 

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií