Žiaci základných a stredných škôl si v piatok 16.2.2018 zmerali svoje stavebné a programovacie schopnosti. V brnenskom zábavnom vedeckom parku VIDA! prebehol piaty ročník robotickej súťaže – Robotiády (viac na stránke: www.robotiada.cz). Do súťaže sa tento rok prihlásilo rekordných 600 súťažiacich z Českej republiky, Slovenska a Poľska, čím sa stala najväčšou súťažou nielen v Čechách, ale aj v strednej Európe.

Postavené roboty museli byť postavené zo stavebnice Lego Mindstorms.

Prievidzu v Brne reprezentoval tím č. 86 Mazúr company – Matej Mazúr zo ZŠ Mariánska a Jakub Mazúr z GVBN. V Diaľkovom medveďovi musel Jakub s robotom zachraňovať medveďa z bludiska. Matej postavil robota do rýchlostného preteku v paralelnom šprinte a v disciplíne Freestyle predstavil 2. verziu robota Tri(3)maran. Ten sa páčil nielen návštevníkom, ktorí mali možnosť hlasovať za jednotlivé modely, ale aj porote. Tím Mazúr company získal 3. miesto práve v tejto disciplíne.

V blízkosti Vida! Centra na brnenskom výstavisku bol pri príležitosti zimnej olympiády otvorený Olympijský park, kde si mnoho robotických tímov  skúsilo po súťaži nielen svoje technické, ale aj športové zručnosti.

Ing. Lenka Mazúrová

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií