Deň pred začiatkom jesenných prázdnin, vo štvrtok 27.októbra 2016, smerovali 3 žiaci jednej triedy z Prievidze do Martina.

Ján Plachý, Martin Kmeť a Matej Mazúr z 8.A triedy ZŠ Mariánska ul. v Prievidzi sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine stretli s ostatnými súťažiacimi 2. ročníka robotickej súťaže G-ROBOT. Súťažili maximálne 3-členné družstvá II. stupňa základných škôl a žiakov prímy až kvarty 8-ročných gymnázií. Súťažiť mohli v kategóriách "Vlastný model na tému Stroje okolo nás" a "Staviame Slovensko".

Skutočne bolo čo obdivovať. Zaujali technicky prepracované roboty, ale aj nápadité prezentácie v kostýmoch alebo spev súťažiacich. Čo by ste privítali radšej - motorovú pílu, aku-vŕtačku, robotický vysávač, snežnú frézu či robotizované záhradné centrá s inteligentnými slnečníkmi, zavlažovaním či hodinami? Alebo máte radšej výťahy, železničné priecestia, žeriavy, buldozéry? Vedeli ste, že aj krosná môžu byť robotické? Družstvo Recyklisti z Mariánskej  na súťaži predstavilo Separátor 3000 8V a  MatMaz prezentoval Plotter. Okrem robotického súťaženia sa chalani zapojili aj do súťaže v stolnom futbale, kde Recyklisti obsadili 2. miesto.

Porota mala neľahkú úlohu pri rozhodovaní a boli len 1-bodové rozdiely v umiestnení. V kategórii Stroje okolo nás zabodoval Plotter a získal najviac bodov. Gratulujeme!

IMG 20161029 0001 01 SAM 5898
SAM 5897 SAM 5924
SAM 5933 SAM 5942

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií