LEGO Dacta

Čo by ste považovali za dopravný prostriedok budúcnosti? Asi každý niečo iné. Dňa 27. októbra 2017 sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha uskutočnil 3. ročník robotickej súťaže G-Robot, do ktorého sa v dvoch súťažných kategóriách zapojilo 37 tímov z celého Slovenska. V kategórii Vlastný model – dopravný prostriedok budúcnosti si 30 tímov pripravilo rôzne verzie dopravných prostriedkov: obojživelné vozidlo, autonómne autobusy, autá, či taxík, reštauráciu putujúcu za svojimi návštevníkmi, robot na kolieskových korčuliach...

ZŠ Mariánska ulica z Prievidze sa tiež nedala zahanbiť. Žiak 9.A triedy Matej Mazúr, z jednočlenného tímu Mat Maz, so svojím modelom plávajúceho trimaranu (lode s jednou plachtou a tromi trupmi) zaujal, čo mu vynieslo 5. miesto v hodnotení poroty. Pre zaujímavosť: bol jediný s modelom lode a prezentoval ju na skutočnej vode!

Viac si o súťaži môžete pozrieť na stránke https://www.gymmt.sk/predmety/informatika/1155-3-ro%C4%8Dn%C3%ADk-s%C3%BA%C5%A5a%C5%BEe-g-robot-2017-je-za-nami. Fotky sú na https://photos.app.goo.gl/i09v8Gih0Jtip7k53.

Lenka MazúrováMyslíte si, že postaviť vlastného robota a naprogramovať ho je hračka?

Čítať celý článok...

Poznáte súťaž Legobot? Že by zas nejaká súťaž LEGO robotov?

Čítať celý článok...

Nielen za históriou, ale aj za technikou. Pre tím Mazúr company to dňa 5.6.2017 platilo zvlášť. Konala sa tu robotická súťaž RBA 2017 organizovaná Gymnáziom Alejová a Prírodovedeckou fakultou UPJŠ v Košiciach.

Čítať celý článok...


lego     Asi ste to už počuli: Je potrebné podporovať  technické vzdelávanie a zručnosti na školách!  

Čítať celý článok...

Deň pred začiatkom jesenných prázdnin, vo štvrtok 27.októbra 2016, smerovali 3 žiaci jednej triedy z Prievidze do Martina.

Čítať celý článok...

Chcete sa dostať do televízie a neviete ako na to? Stačí sa zúčastniť na súťaži Robotický Battle na Alejovej v Košiciach. Napríklad 6. júna 2016. A potom: Pozor, točí ma telka!!!

Čítať celý článok...

Dňa 21.4.2016 sa v Trenčíne na výstavisku Expo Center konal už jedenásty ročník súťaže Trenčiansky robotický deň.

Čítať celý článok...

"Zrealizuj svoju fantáziu a postav robota. Nesnívaj a príď súťažiť. Budeš mať možnosť zistiť, aký si dobrý, akí dobrí sú iní a bude ťa to baviť, posunieš sa ďalej." To bola výzva na zapojenie sa do súťaže Real Sci-fi Handlová 2015 – súťaže, ktorá sa odohrala na pôde SOŠ Handlová dňa 7.12.2015.

Čítať celý článok...

V piatok 20.11. 2015 sa štyria žiaci z našej školy zúčastnili na robotickej súťaži G robot, ktorú organizovalo Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine. Súťažli dva tímy: Aprogeňáci - Matej Mazúr zo 7.A triedy a Miloslav Petráš z 8.A triedy a Predátori - Martin Kmeť a Ján Plachý zo 7.A triedy.

Čítať celý článok...

Viac článkov...

Stránka 1 z 3

Začiatok
Dozadu
1

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií