Tohtoročná téma EKO roku je OSLAVA LESA

shutterography autumn forest 3264 1024x640

20. septembra 2018 sa trieda VI.A s triednou  pani učiteľkou vybrala do Environmentálneho Inštitútu v Koši. V ňom skúmajú znečistenie vody, pôdy a zvierat. Zamestnanci inštitútu si pre nás pripravili zaujímavý program. Doktorand, keďže bol až z Grécka, hovoril po anglicky. Pripravil si tému o antibiotikách v životnom prostredí. Prezentácia bola zaujímavo spracovaná. Dozvedeli sme sa, že čističky vôd nedokážu odstrániť z vody antibiotiká. Stal sa z toho celosvetový problém, ktorý treba akútne riešiť. Zahrali sme si aj malú scénku k danej problematike a snažili sme sa hľadať riešenie. Na záver sme sa zastavili pri Košských mokradiach, kde sme mali možnosť vidieť krásneho a vzácneho vtáka lysku čiernu a porozprávali sme sa o nenahraditeľnom význame mokradí.

Žiaci 2. stupňa našej školy spolu s pani učiteľkami si upravujú okolie školy zeleňou. Vytvorili skalku, zasadili mnoho kvetov okolo altánku, pri telocvični i v predzáhradke. Veľké potešenie mali z pestovania rajčín. Po veľkom úsilí, ktoré ich pestovanie rajčín stálo, im boli odmenou sladké a červené plody.

Týmto mottom sa momentálne riadia žiaci 6.A. Pýtate sa prečo? Ja a moji spolužiaci veľmi túžime po triednom zvieratku. Ešte ani nie je jasné, aké by to malo byť. Ale v prvom rade musíme dokázať, že by sme sa o to zvieratko vedeli postarať. A práve preto sme začali s pestovaním našich kvietkov. Presnejšie sme si každý doniesli do školy kvietok. Je úplne jedno aký je to druh, či je malý a či veľký. Každý má aj svoje vlastné meno Ale tá najpodstatnejšia vec je, že sa musíme o ne vzorne starať: pravidelne ich polievať, odtŕhať vysušené lístky, staré kvety... A ak sa nám podarí rastliny "udržať nažive", triedne zvieratko bude naše!!!:-)

Peter Oswald, 6.A

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií