Čo poviete na to, keď Vám príde mail z Microsoftu s nasledovným obsahom?

Milí študenti.

Sme veľmi radi, že ste sa prihlásili do nášho historicky tretieho ročníka Študentského trénerského centra na Slovensku. Študentské trénerské centrum je dvojročný program, ktorý sa delí na Trimestre. V prvom trimestri sa študenti naučia odborne pracovať s technológiami ako je Microsoft Office, Windows 10, rôzne iné doplnky a aplikácie. V druhom trimestri prebehnú semináre na programovanie a správu sietí. A v treťom trimestri študenti pracujú na svojej absolventskej práci a obhajobe.

Po tomto štúdiu sa z vás stanú Lektori Microsoft Education tímu na Slovensku. Aktivity vyvrcholia Výberovým konaním ŠTC v dňoch 14. a 15. 12. 2017 v budove spoločnosti Microsoft v Bratislave. Že je to len niečo ako pozvanie? Ale k nemu je potrebné: registrovať sa na stránke education.microsoft.com , zaslať vypracovanú prácu, vybrať si termín 15 minútového Skype pohovoru a samozrejme absolvovať ho a nezabudnúť na lajk na stránke Facebook stránke ŠTC a Microsoft pre školstvo.

No a potom pripraviť si prezentáciu o sebe a na výberovom konaní pred šiestimi „porotcami“ byť sám sebou (požiadavka Microsoftu) a odprezentovať ju po slovensky, ale aj odpovedať na otázky v angličtine.

Nuda? A čo takéto niečo?

Krásný dobrý den,

Na základě výběrového pohovoru a rozhodnutí poroty, jste byl vybrán do týmu studentů ŠTC – ročníku 2018. Stali jste se součástí EDU týmu společnosti Microsoft a tímto i reprezentanty a nositeli myšlenek nových technologií platformy Microsoft. Nyní budete spolupracovat s řadou škol a celkovou akademickou sférou. Čeká Vás řada úkolů, termínů a povinností, které budete muset splnit ve stanovených termínech a bude na Vás kladena i velká zodpovědnost.

Žiakovi ZŠ Mariánska v Prievidzi, Matejovi Mazúrovi z 9.A takýto mail prišiel, podobne ako 25 ďalším z asi 90 záujemcov o program. Aj Vy chcete byť malou súčasťou niečoho väčšieho?

Skúste sledovať stránku stc.microsoft.sk, alebo Facebook: https://www.facebook.com/stcmicrosoft, kde nájdete viac informácií o programe ŠTC.

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií